توضیحات کامل :

پاورپوینت راهبرد توسعه شهري

 

قسمتی از متن :

راهبرد توسعه شهري (CDS)


معرفي و به كارگيري طرح هاي ”راهبرد توسعة شهري"  از سال 1998 در جهان شروع شده و تاكنون در بيش از 140 شهر (شهرهاي كوچك، متوسط، بزرگ و كلانشهرها) در دنيا طرح هاي راهبرد توسعة شهري تهيه، تصويب و اجرا شده و یا در دست اجرا هستند.

برای کمک به ایجاد فرایندهای تصمیم سازی مشارکتی در کشورهای در حال توسعه و به منظور کاستن از سطح فقر شهری و تامین توسعه پایدار، سازمان ائتلاف شهرها تدوین سند راهبرد (توسعه شهر-CDS)  به عنوان ابزار موثری برای رشد منطبق با عدالت اجتماعی شهرها از طزیق همکاری و مشارکت گسترده جامعه، در جهت ارتقای کیفیت زندگی   کلیه شهروندان ، به ویژه اقشار فقیر ، تهیه مینماید و هدف اصلی آن تامین توسعه پایدار شهری از طریق ایجاد ظرفیت های اجتماعی برای ایجاد مشارکت همگانی است.

منشأ برنامه راهبرد توسعه شهري CDS

برنامه راهبرد توسعه شهري نخستين بار در سال 1999 ميلادي توسط ائتلاف شهرها کليد خورد. اين برنامه پاسخي بود به اهميت فزاينده شهرها و تغييراتي که در تئوري و عمل برنامه ريزي رخ داد.

حال ببينيم که چه دلايلي مي توان براي اهميت داشتن موضوع شهرها در اين دوران بيان کرد :
نخست بدليل وزن فوق العاده اي که حضور جمعيت امروزه در شهرها پيدا کرده و نيز از سمت و سوي درست خارج شدن آن در برخي نواحي شهري.
دوم بدليل حرکت فعاليتهاي اقتصادي ، اجتماعي و فرهنگي به سمت خوشه شدن در شهرها که به نحوي فزاينده به سوي تأثير گذاري بر فرايندهاي توسعه ملي پيش مي روند ، حقيقتا نبز شهرها غالبا به عنوان موتور رشد لحاظ شده اند و امروزه نقش پر رنگي در سهم GDP ملي دارند...

 

فهرست مطالب :

معرفي طرحهاي راهبرد توسعه شهري(cds)

منشأ برنامه راهبرد توسعه شهري CDS

علل به كارگيري CDS

اصول CDS

فرایند تهیه طرح استراتژی توسعه شهری

تدوين استراتژيهاي توسعه

مشخص كردن فرايند اجراء و نظارت بر اجراء(پايش)

توسعة اقتصاد محلي

سازماندهي و تشكيل گروه مطالعاتي

طرح راهبرد توسعه شهري قزوین

قزوین

چشم انداز سازی

راهبردهای تحقق چشم انداز های پنج گانه

راهبرد های چشم انداز شهری پایدار

راهبرد های چشم انداز قطب علمی _پژوهشی

طرح راهبرد توسعه شهری ورشو

شهری تاریخی ، باهویت ،زیبا وجذاب برای گردشگران

قطب علمی ، پژوهشی ودانشگاهی در سطوح ملی وفراملی